Decydujące starcie i walka do ostatniego kilometra w DDMC

Minął prawie miesiąc od zakończenia Wysoka Grzęda Baja Poland – imprezy uważanej za najważniejsze wydarzenie motorsportowe w Polsce. Dla wielu jednak największe znaczenie będzie miało to, co wydarzy się podczas tego weekendu w Drawsku Pomorskim. Restrykcje związane z pandemią COVID-19 zmusiły organizatorów do wielu zmian. W związku z odwołaniem zawodów na Węgrzech, podczas Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie rozstrzygną się wyniki sezonu 2020 w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych oraz Dacia Duster Motrio Cup.

W DDMC zapowiada się emocjonująca walka. Podczas ostatnich zawodów szanse na zdobycie tytułu mistrzowskiego mają trzy załogi. Na prowadzeniu znajdują się Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow, którzy na swoim koncie mają 45 punktów w klasyfikacji sezonu. O 5 oczek mniej zgromadzili Michał Cebula i Filip Chilarzewski, a Bartłomiej Grabowski i Adam Binięda tracą 9 punktów. Podczas Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie zwycięzcy zawodów zdobędą 20 punktów.

 – Niestety przez pandemię COVID-19 w tym roku rozegramy tylko 3 rajdy, ale i tak sezon można uznać za udany i pełen emocji – skomentował Krzysztof Hołowczyc, ambasador cyklu Dacia Duster Motrio Cup. – Przy obecnym układzie klasyfikacji wszystko się jeszcze może wydarzyć, kilku zawodników ma szansę na końcowy sukces. Ciekawe, jakie tym razem będą panowały warunki na Poligonie Drawskim, bo wszyscy doskonale pamiętamy, jakie piekło przeżyliśmy tam w czasie Baja Poland. Do tej chwili mechanicy Hołowczyc Racing mają pełne ręce roboty, żeby odbudować auta po tamtym rajdowym Armagedonie. Bądźmy jednak dobrej myśli, że na koniec sezonu rozegramy fajne zawody przy dobrej pogodzie.

– Trochę niespodziewanie, ale okazało się, że będzie to ostatnia runda w tym sezonie – mówił Wojciech Jermakow, który tworzy załogę z Tadeuszem Rzeżuchowskim. – W tym momencie mamy najwięcej punktów, ale mamy świadomość, że czekają nas trudne zmagania. Na tym rajdzie wiele może się wydarzyć. Stawka zawodników jest bardzo mocna i na pewno wszyscy będą chcieli uplasować się wysoko na koniec sezonu. Doskonale pamiętamy, jak zacięta walka była podczas Baja Poland. Nikt nie zamierzał odpuścić, ale decydująca okazała się pogoda. Pewne jest to, że do ostatniego kilometra nas i kibiców czeka bardzo pasjonująca rywalizacja.

Do ostatniej rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych zgłoszono 42 załogi, z czego 11 w grupie T2, w której będzie rywalizować także 7 ekip w Daciach Duster. W piątek rozegrany zostanie 20-kilometrowy odcinek kwalifikacyjny, a w sobotę dwa odcinki specjalne o łącznej długości 285 kilometrów.

 

Lista zgłoszeń DACIA DUSTER MOTRIO CUP Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie:
222. Michał Cebula/Filip Chilarzewski
224. Tadeusz Rzeżuchowski/Wojciech Jermakow
225. Mariusz Pietrzycki/Sabina Pietrzycka
227. Roman Kiciński/Ewa Soroczyńska
228. Marcelina Zawadzka/Pascal Brodnicki
229. Bartłomiej Grabowski/Adam Binięda
230. Wojciech Musiał/Daniel Siatkowski

Punktacja po II rundzie DACIA DUSTER MOTRIO CUP 2020:
Rzeżuchowski/Jermakow 45; 2. Cebula/Chilarzewski 40; 3. Grabowski/Binięda 36;
4. Musiał/Siatkowski 24; 5. Zawadzka/Brodnicki 22; 6. Pietrzycki/Pietrzycka 20; 7. Kiciński/Soroczyńska 18; 8. Zając/Ogórek 8;