4. runda Pucharu Dacia Duster podczas Wysoka Grzęda Baja Poland 2021

Tradycyjnie pod koniec wakacji, w Szczecinie spotykają się najlepsze załogi z Polski i praktycznie
z całego świata na krajowej rundzie Pucharu Świata – rajdzie Baja Poland. To najdłuższy
i najtrudniejszy rajd cross-country w Polsce,  rozgrywany w okolicach Szczecina i na Poligonie
w Drawsku Pomorskim.

Baja Poland to również IV runda Pucharu Dacia Duster Motrio Cup i okazja pokazania, jak Dustery poradzą sobie w zmiennych warunkach terenowo-pogodowych.

Dacia Duster Motrio Cup 2021 – Baja Poland 2021  

Baja Poland to tradycyjnie piątkowy 7-kilometrowy prolog w Szczecinie, w sobotę przejazd na poligon
w Drawsku Pomorskim i 2 długie 180-kilometrowe odcinki specjalne, w niedzielę – powrót do Szczecina na dwa odcinki specjalne pokonywane dwukrotnie. W sumie więc załogi mają do pokonania prawie 430 km odcinków specjalnych.

Do rajdu, ze względu na skalę trudności punktowanego podwójnie, zgłosiło się pięć Dusterów. Wystartowali zwycięzcy ostatniej rundy w Przasnyszu: Dominik Jazic i Krzysztof Kuszewski, Maciej Bartłomiej Grabowski
z Adamem Biniędą, Andrzej Kalitowicz z Pascalem Brodnickim i Wojciech Musiał z pilotem Danielem Siatkowskim. Mariusz Pietrzycki wystartował tym razem z żoną Sabiną.

Czasem słońce, czasem deszcz – tak można by scharakteryzować warunki pogodowe, jakie panowały podczas tych trzech dni rajdu. Kierowcy musieli się więc zderzyć z dużą ilością błota i wody. W takich warunkach każda chwila nieuwagi mogła kosztować wiele. Z 54 załóg z całego świata, jakie wystartowały w piątek do prologu do mety w Dobrej dotarło 38 załóg

Kolejny już raz w tych trudnych warunkach wysoką klasę pokazała załoga: kierowca Dominik Jazic z pilotem Krzysztofem Kuszewskim, która wygrała IV rundę Pucharu Dacia Duster Motrio Cup 2021 i zajęła 2 miejsce w klasie T2. W ten sposób Dominik Jazic/Krzysztof Kuszewski zostają liderami Pucharu po czterech rundach.

Kolejne miejsca zajęli Wojciech Musiał z Danielem Siatkowskim oraz Andrzej Kalitowicz z Pascalem Brodnickim.

Rywalizację w klasyfikacji generalnej Baja Poland 2021 wygrała załoga Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją prowadząc od startu do mety.

WYNIKI DDMC WYSOKA GRZĘDA BAJA POLAND 2021:

1. Dominik Jazic/Krzysztof Kuszewski 06:45:14

2. Wociech Musiał/Daaniel Siatkowski 07:36:04

3. Andrzej Kalitowicz/Pascal Brodnicki 09:55:14

Kolejna runda Pucharu odbędzie się w ramach Raid of Champions rozgrywanego na Węgrzech 5 do 7 listopada.