Hołowczyc z Kurzeją liderami Drawskiego Dnia Niepodległości

Rajdu odbywającego się pod hasłem „Zostań Żołnierzem Wojska Polskiego. 

Od uroczystego powitania zawodników, gości i koncertu Orkiestry Wojskowej ze Szczecina, rozpoczęła się ostatnia odsłona tegorocznych mistrzostw Polski w rajdach terenowych. Organizatorom udało się również podsumować charytatywną akcję, której kulminacją były przejazdy w samochodzie rajdowym z Krzysztofem Hołowczycem za kierownicą. Zebrane podczas tego działania fundusze zostały przekazane dla potrzebującej Ani na leczenie. Krzysztof Hołowczyc podkreślał jak ważne są takie działania i zapowiedział, że w przyszłości będzie się równie aktywnie angażować w tego typu przedsięwzięcia wraz ze swoim zespołem i organizatorem – Fundacją Baja Poland.

Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją najlepiej rozpoczęli rywalizację i zwyciężyli w etapie pod nazwą „Dla Lasu, dla Ludzi”. Startujący BMW X3 CC duet najszybciej pokonał otwierający zmagania odcinek specjalny. Michał i Julita Małuszyńscy stracili do liderów punktacji rocznej RMPST minutę i trzy sekundy. Na liczącej ponad 70 kilometrów próbie „Bucierz” Hołek i Kurzeja pokonali duet Miroslav Zapletal/Michal Sykora o minutę i 42 sekundy. Liderzy zawodów startują w grupie T1.

Najszybszą załogą w T4 Nat byli Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz w Polarisie RZR. W grupie TH trasę najlepiej pokonał Mariusz Wiatr i Rafał Marton. Grupa T2 to prowadzenie i świetny wynik Piotra Borysa i Michała Goleniewskiego.

W Pucharze Dacia Duster Motrio Cup prowadzi Dominik Jazic i Krzysztof Kuszewski.W grupie SSV w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych najszybsi okazali się Arkadiusz Nadolny i Filip Gołka, a w grupie S2 najlepiej pierwszą próbę pokonali Michał Lipski i Nikola Kowalska. W Mistrzostwach Polski w Rajdach Baja na pierwszym odcinku zwyciężył Marcin Wilkołek – równocześnie był najszybszym zawodnikiem w grupie Q4. Wśród motocyklistów trasę najlepiej pokonał Tomasz Dąbrowski. W Pucharze Polskie w Rajdach Baja najlepszy rezultat na otwierającej próbie uzyskał Mikołaj Krysik – grupa Q4. Michał Janaszek był najszybszym motocyklistą, a wśród Q2 najlepszy rezultat należy do Łukasza Pacuda. W nowatorskiej formule Baja Poland Series najszybciej trasę pokonał duet Grzegorz Urbanik i Marcin Piotrowski (grupa SSV). W Open najlepszy był rodzinny duet Tomasz  i Joel Gołka, a w Limited – Adam Biliński i Kamil Nowak.

W niedzielę na zawodników czekają dwa odcinki specjalne; „Bucierz 2” i „Bucierz 3” rozgrywanew ramach 2 etapu od nazwą „Zostań Żołnierzem Wojska Polskiego”. Łącznie załogi będą miały do pokonania jeszcze ponad 140 kilometrów odcinków specjalnych, a cały rajd liczy sobie blisko 220 kilometrów rywalizacji. W niedzielne popołudnie rozstrzygną się losy tegorocznego tytułu mistrzów Polskie w klasyfikacji generalnej, a także w poszczególnych grupach.

Finał sezonu 2021 będzie kulminacyjną częścią obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Drawsku Pomorskim. Zawodnicy będą walczyć o mistrzowskie tytuły, ale również o bardzo prestiżowy puchar Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko i puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Drawsko.

Niedziela, 14 listopada
Od 8.30: Start 2 Etapu Rajdu – „Zostań Żołnierzem Wojska Polskiego”
“Żółta Trybuna” – PĆT Bucierz, Poligon Drawski
Od 08:00: OS-2 BUCIERZ, 74 km
Poligon Drawski
Od 11:55: OS-3 BUCIERZ, 74 km
Poligon Drawski
Od 14:00: Meta Drawskiego Dnia Niepodległości 2021
“Żółta Trybuna” – PĆT Bucierz, Poligon Drawski
Ceremonia rozdania nagród
“Żółta Trybuna” – PĆT Bucierz, Poligon Drawski