Finałowa runda Dacia Duster Motrio Cup podczas Drawskiego Dnia Niepodległości

Dominik Jazic i Krzysztof Kuszewski wygrali ostatnią tegoroczną rundę Dacia Duster Motrio Cup – rozgrywany na poligonie w Drawsku rajd „Drawski Dzień Niepodległości”. Drugie miejsce w rajdzie zajęli Maciej Bartłomiej Grabowski i Adam Binięda, trzecie – Andrzej Kalitowicz i Pascal Brodnicki, na czwartym miejscu rajd ukończyli Wojciech Musiał z Danielem Siatkowskim.

Szósta, finałowa runda rajdów Baja odbyła się tym razem na poligonie w Drawsku Pomorskim w ramach „Drawskiego Dnia Niepodległości 2021” w dniach 11 – 14 listopada br. Na uczestników czekało 213 kilometrów odcinków specjalnych i chociaż wiele tytułów było rozstrzygniętych już podczas poprzedniego Raid Of The Champions 2021, to walka na błotnistych trasach poligonu trwała do ostatnich kilometrów.

Rajd był finałową rundą tegorocznych zmagań. Mistrzami Polski Dacia Duster Motrio Cup zostali Dominik Jazic i Krzysztof Kuszewski. Przez cały rok prezentowali oni szybką, równą jazdę i zapewnili sobie mistrzowski tytuł już na jedną rundę przed końcem sezonu. Drugie miejsce i tytuł wicemistrzowski zdobyli Wojciech Musiał i Daniel Siatkowski, a drugimi wicemistrzami zostali Andrzej Kalitowicz z Pascalem Brodnickim. Zawodnicy w tym roku rywalizowali w sześciu rundach, w tym jednej zagranicznej, rozgrywanej na Węgrzech.

Czwarte miejsce to duet Grabowski/Binięda, piąte Pietrzycki/Mroczek, a szóste Rzeżuchowski/Jermakow.

Ostatni rajd sezonu to klasyczne OS-y na poligonie w Drawsku. Tym razem organizator wytyczył trasę o długości 73 kilometrów, która była pokonywana trzykrotnie. Ostatni przejazd to zmagania z koleinami i dziurami na bardzo zniszczonych drogach. Ten trudny egzamin wszystkie Dustery zdały znakomicie, kończąc rajd w komplecie, bez żadnych awarii.

Był to już piąty sezon z rajdowym pucharem Dacii Duster. Rajdówki są zbudowane i obsługiwane przez firmę Hołowczyc Racing. Rajdowy Duster to auto z seryjnym silnikiem 1.5 dCi, seryjna jest też skrzynia biegów, a w idealnym prowadzeniu na terenowych trasach pomaga wyczynowe zawieszenie firmy Reiger. Zawodnicy zgłoszeni w Dacia Duster Motrio Cup otrzymują profesjonalną opiekę serwisową, wsparcie mentorskie Krzysztofa Hołowczyca i dostęp do mobilnego magazynu części zamiennych. Partnerem pucharu po raz kolejny jest firma Motrio – dostawca części i usług serwisowych. Auto jest również bardzo konkurencyjne w grupie T2. Zawodnicy pucharu Dacii regularnie rywalizują i wygrywają OS-y z większymi i mocniejszymi rajdówkami. Samochody te biorą także udział w wielu rundach zagranicznych. Dwukrotnie załogi w obsługiwanych przez Hołowczyc Racing Dusterach wygrały grupę T2 w klasyfikacji narodowej portugalskiej rundy Pucharu Świata – Baja Portalegre.

WYNIKI DDMC DRAWSKI DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI 2021:
1 Dominik Jazic/Krzysztof Kuszewski 03:10:23
2 Maciej Grabowski/Adam Binięda 03:21:25
3 Andrzej Kalitowicz/Pascal Brodnicki 03:28:12

KLASYFIKACJA PUCHARU DACIA DUSTER MOTRIO CUP 2021:
1 Dominik Jazic/Krzysztof Kuszewski
2 Wojciech Musiał/Daniel Siatkowski
3 Andrzej Kalitowicz/Pascal Brodnicki
4 Maciej Grabowski/Adam Binięda
5 Mariusz Pietrzycki/Tomasz Mroczek
6 Tadeusz Rzeżuchowski/Wojciech Jermakow