Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie otwiera rajdowy sezon w Polsce

Sezon rajdów terenowych już dzisiaj rozpoczyna się w Drawsku Pomorskim. Na najtrudniejszych i najdłuższych rajdowych trasach w Polsce, ponownie zobaczymy najszybszych kierowców samochodów, ciężarówek, pojazdów SSV, motocykli oraz quadów.

Start sezonu w Drawsku Pomorskim to najlepszy dowód na to, że sport samochodowy i motocyklowy na stałe wpisał się w kalendarz ważnych wydarzeń w regionie, a zawodnicy czują się wyjątkowo dobrze na wymagających, ale też świetnie przygotowanych trasach.

Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie to bardzo kompaktowa trasa, dwa odcinki specjalne, ponad trzysta kilometrów rywalizacji i niezwykłe emocje towarzyszące rozpoczęciu nowego sezonu.

Dwadzieścia siedem pojazdów znalazło się na liście zgłoszeń tegorocznego rajdu w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych. Pięć załóg zgłosiło się do startu w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych, a siedem w Baja Poland Series.

Lista zgłoszeń Mistrzostw Polski Rajdów Baja i Pucharu Polski w Rajdach Baja liczy dwudziestu czterech kierowców rywalizujących za kierownicą motocykli i quadów.

Swój start w inauguracyjnej rundzie mistrzostw Polski potwierdzili urzędujący mistrzowie Polski w klasyfikacji generalnej – Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją. W Drawsku Pomorskim wystartują za kierownicą BMW X3 CC, którym sięgnęli po mistrzowski tytuł w minionym sezonie.

Na starcie nie zabraknie również zwycięzców ostatniej zeszłorocznej rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych Michała Małuszyńskiego i Julity Małuszyńskiej. Zdobywcy tytułu II wicemistrzów Polski wystartują w Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie za kierownicą Mini John Cooper Works Rally. Start zapowiedzieli m.in. Paweł Molgo i Maciej Marton w Fordzie F-150 i Włodzimierz Grajek z Łukaszem Łaskawcem w BMW X5.

Motocyklowej i quadowej stawce przewodzić będzie Maciej Giemza, dobrze znany z tras najtrudniejszego rajdu na świecie – Rajdu Dakar. Zawodnik Orlen Team będzie bronił tytułu Mistrza Polski w Rajdach Baja. Tomasz i Joel Gołka otwierają listę zgłoszeń w Baja Poland Series.

Rywalizacja rozpocznie się już dzisiaj (niedziela, 3 kwietnia) od pierwszego przejazdu odcinka specjalnego „Drawsko Pomorskie”. Pierwsza załoga wyruszy na trasę o godzinie 7.35, a zawodnicy zmierzą się z liczącą ponad 150 kilometrów próbą ponownie w samo południe.

Harmonogram Rajdu Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie (niedziela 3 kwietnia 2022)

Odcinek Specjalny Drawsko Pomorskie (151,2 km)               7:35
Serwis (PĆT Bucierz)                                                                                   10:12
Regruping (PĆT Bucierz)                                                                            10:57

Odcinek Specjalny Drawsko Pomorskie (151,2 km)              12:05
Meta Rajdu (PĆT Bucierz)                                                                          14:45