Dacia Duster Motrio Cup – finałowa rozgrywka

Już w najbliższą niedzielę poznamy mistrza pucharu Dacia Duster Cup. Ostatnią rundą rajdowej rywalizacji, jedynego w Polsce pucharu cross country, będzie rajd Columna Medica Baja Drawsko 2022 Final Edition.

W nniedzielę na Drawskim Poligonie zawodnicy będą mieli do pokonania dwa odcinki specjalne, o imponującej długości 150 kilometrów każdy. Rozgrywany w tej samej lokalizacji, co Baja Poland rajd, będzie bardzo wymagającą próbą dla kierowców, pilotów i samochodów.

Walka o tytuł rozegra się pomiędzy lideremi klasyfikacji – Maciejem Grabowskim z Adamem Biniędą, a Bartkiem Wajzerem z Patrykiem Sudołem. Te dwie załogi dzieli w klasyfikacji zaledwie 13 punktów.

„Plan jest prosty , aby utrzymać prowadzenie musimy być na mecie i takie mamy założenia na ten finałowy przejazd. Absolutnie nie chcemy zwalniać, ani jechać na 50 % możliwości naszych i auta. Chcemy mieć dużo fun’u i adrenaliny ze sportowej rywalizacji, jak na każdym rajdzie. Z pewnością walka będzie ciekawa i pełna zwrotów akcji, ponieważ Drawski Poligon jest zawsze wymagający.Pojedziemy swoje, a wynik będzie na mecie.” – podsumowuje Maciek Grabowski

Bartek Wajzer ma zamiar podkręcać tempo do maksimum i trochę żartuje:

„Mamy jasno nakreślony przez naszego Dyrektora Sportowego Andrzeja Skalskiego  plan działania na ostatnią rundę. Od samego początku mamy iść „pełną bombą” Wg jego wyliczeń na 14,56 km dojdziemy naszego bezpośredniego rywala w walce o tytuł Mistrza Polski i  o ile nas puści to dalej będziemy utrzymywać mocne tempo . W przypadku jakby nie chciał nas puścić J będziemy  czujni jak ważka i może gdzieś  znajdziemy lukę i go wyprzedzimy .Odcinek jest bardzo długi, ma 150 km, to duża szansa.  Podczas serwisu Dyrektor podejmie kolejne decyzje co do ostatniego odcinka J .”

W Dusterach przygotowanych przez Hołowczyc Racing pojawią się także dobrze z znani z pucharu Wojciech Musiał z Danielem Siatkowskim i Anna Gańczarek z Damianem Sytym. Do rywalizacji w pucharze, wrócił także Krzysztof Wincetowicz – który wygrał puchar w 2018 roku.

To jednak nie koniec nowych twarzy w Daciach w sezonie 2022 – w Pucharze Polski wystartuje Joanna Jędrzejczyk z Wojtkiem Jermakowem. To drugi start Asi w rajdach cross country.

„W ubiegłym roku zaliczyłam udany debiut właśnie w Drawsku, mogę powiedzieć, że zdecydowanie „wkręciłam” się w rajdy. Chciałabym się maksymalnie zaangażować zarówno psychicznie jak i fizycznie w cross country, aby móc spełniać swoje sportowe marzenia. Oczywiście największym z nich jest Dakar. Bardzo się cieszę, że dzięki Motrio i Hołowczyc Racing start w Baja Drawsko jest możliwy. Nie mogę się doczekać i liczę, że pojadę znacznie szybciej niż w ubiegłym roku.” – podsumowuje Joanna Jędrzejczyk.

Fotel pilota Asi Jędrzejczyk, zajmie bardzo doświadczony pilot Wojtek Jermakow:

„Asia wraca na poligon Drawski. Rok temu świetnie tu zadebiutowała. Przejechała bez żadnych problemów całą trasę. Pilotowanie jej to duża przyjemność. Jestem przekonany, że to będzie pracowity, ale udany weekend.” 

Harmonogram rajdu Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie 22 Final Edition (Dacia Duster Motrio Cup):

Niedziela 16/10

8:00 START

8:20 OS1 – Drawsko Pomorskie 1 (150,04 km)

10:50 SERVICE A

12:42 OS2 – Drawsko Pomorskie 2 (150,4 km)

15:15 – Meta

Harmonogram rajdu Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie 22 Final Edition (Puchar Polski)

Sobota 15/10

14:30 START

14:50 OS1 – Drawsko Pomorskie 1 (76,00 km)

16:15 SERVICE A

Niedziela 16/10

9:30 OS2 – Drawsko Pomorskie 2 (150,04 km)

12:00 – SERVICE A

13:52 OS3 – Drawsko Pomorskie 3 (76,00 km)

15:17 – Meta