Rusza sezon rajdów terenowych w Polsce

Znamy już nowy kalendarz Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych.

Kalendarze RMPST, RPPST i PPRB przeszły poważne zmiany. Z planowanych terminów tylko dwa pozostały bez zmian, ale udało się uratować aż trzy polskie rajdy, które łącznie z rundą na Węgrzech tworzą nowy terminarz.

Polsko-węgierska współpraca w rajdach terenowych

Sezon rozpocznie się w lipcu od Baja Szczecinek, gdzie wystartują też węgierscy zawodnicy w ramach mistrzostw Węgier. Baja Poland, czyli najważniejszy punkt sezonu, utrzymała status rundy Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych Baja i będzie imprezą najwyższej rangi sportu samochodowego w Polsce. Rajd szykowany jest zgodnie z planem na pierwszy weekend września. Tradycyjna pozycja, czyli Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie, odbędzie się bez zmian w drugi weekend października.

Z kolei polskie załogi wyruszą na Węgry w listopadzie na Raid of Champions, który zakończy zmagania w 2020 roku. Tegoroczny sezon będzie tym samym powrotem do współpracy w ramach państw Grupy Wyszehradzkiej i łączenia polskiego kalendarza z węgierskim. Ostatnia polsko-węgierska wymiana imprez terenowych miała miejsce w 2012 roku.

Kalendarz RMPST 2020:

24 – 26 lipca – Baja Szczecinek 2020
3 – 6 września –  Wysoka Grzęda Baja Poland 2020
9 – 11 października – Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie 2020
13 – 15 listopada – Raid of the Champions (Węgry)