Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja wygrali Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie 2023

Rozegrana w dniach 1-2 kwietnia Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie zainaugurowała Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych 2023. Rywalizowano również w ramach takich cykli jak Mistrzostwa Czech w Rajdach Terenowych, Mistrzostwa FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych, a także Rajdowy Puchar Polski Samochodów Terenowych oraz w dedykowanym dla zawodników bez licencji Adventure Puchar Polski Samochodów Terenowych.

W sobotę ścigano się na dwukrotnie pokonywanym odcinku Drawsko Pomorskie (61,50 km), a w niedzielę na również dwa razy przejeżdżanej próbie CSB Drawsko (68,93 km).

Bez niespodzianek rajd przebiegł pod dyktando Krzysztofa Hołowczyca pilotowanego przez Łukasza Kurzeję. Po dwóch występach w Pucharze Świata w Rajdach Baja 2023, w którym rywalizują w Mini JCW Rally Plus, tym razem powrócili do BMW X3 CC, ale sporo poprawionego w porównaniu do poprzedniej kampanii.

Wygrali wszystkie odcinki specjalne. Za każdym razem drugie czasy notowali Michał Małuszyński i Krzysztof Antończak, którzy mimo awizowania Mini John Cooper Works Rally wystartowali Fordem F150. Zwycięzcom ustąpili o niespełna trzy minuty.

– Krótko mówiąc plan wykonaliśmy w stu procentach. W naprawdę trudnych warunkach wygraliśmy z Łukaszem wszystkie odcinki, a tym samym cały rajd – powiedział Hołowczyc. – Deszcz, błoto, trudna trasa nawigacyjnie, to wszystko sprawiło, że Baja Drawsko był wyzwaniem. Nasze BMW spisało się świetnie, zespół X-Raid Team, który zajął się jego przygotowaniem i przebudową do tegorocznego sezonu zrobił znakomitą robotę.

Na trzecim stopniu podium generalki stanęła najszybsza załoga klasy T4 – Karol Lenkiewicz i Tomasz Janik zasiadający w Mavericku X3 XRS Turbo RR (+9.50). Blisko dziewięć minut za podium w łącznych wynikach, ale za to na trzeciej lokacie w T1 zameldował się Tomasz Baranowski pilotowany przez Xaviera Panseriego (Toyota Hilux).

W T4 trójkę skompletowali Grzegorz Urbanik/Dominik Brzozowski (Cam-Am Maverick) (+11.20) i Robert Mąsior/Damian Syty (Cam-Am Maverick X3)(+11.38).

W klasie TH wygrali Justinas Putys i Waldemaras Milas (BMW 118D). Bartłomiej Wajzer i Maksymilian Staniszewski (Dacia Duster) zajęli drugie miejsce (+23.39), pierwsze w FIA CEZ. Trzeci w krajowym czempionacie byli Piotr Brakowiecki i Jakub Moliter (Dacia Duster) (+52.12).

W T2 Piotr Borys i Michał Goleniewski (Mitsubishi Pajero Turbo Diesel V88W) o 13.14 wyprzedzili Andrzeja Kalitowicza i Daniela Siatkowskiego (Dacia Duster II).

W mistrzostwach Polski w Classic zostali sklasyfikowani tylko Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński (Toyota Land Cruiser HDJ80).

Zasiadający w MAN-ie Dariusz Łysek, Tomasz Siwak i Grzegorz Baran byli jedynymi przedstawicielami wagi ciężkiej.

WYNIKI ON-LINE COLUMNA MEDICA BAJA DRAWSKO POMORSKIE 2023

Źródło:
pl.motorsport.com